Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Dni Otwarte na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Uczniowie naszej szkoły - klasa 1c i klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym oraz klasa 2a o profilu matematyczno-fizycznym - wraz z pedagogami Panią Agatą Wołoszyn, Panią Julitą Stebnicką i Panią Anetą Bykowską, uczestniczyli w Dniach Otwartych Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnia zaoferowała szeroką gamę ciekawych wykładów, pokazów, zajęć laboratoryjnych oraz zwiedzanie pracowni specjalistycznych. W holu głównym mieliśmy okazję zapoznać się ze stanowiskami związanymi m.in. z tematyką chemii sądowej. Na zakończenie przygody na uczelni uczestniczyliśmy w pokazie kriogenicznym, na którym obserwowaliśmy zachowanie wybranych ciał w bardzo niskiej temperaturze.

Zwiedziliśmy również Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią muzeum, technikami przygotowywania preparatów anatomicznych, celowością takich ekspozycji.

Spotkania z wykładowcami i studentami Wydziału Chemii są dla nas inspiracją dla poszukiwań wymarzonego kierunku studiów a w przyszłości pracy.

Dziękujemy Pani Julicie Stebnickiej za zorganizowanie wyjazdu na krakowską uczelnię. Pani profesor od lat współpracuje z koordynatorem Dni Otwartych, absolwentem głubczyckiego liceum dr Michałem Płotkiem. 

                                                                                                   Nicola Zapotoczna, klasa IIc